Ei yhteyttä palvelimeen
48
1307996

Ernst Billgren

(Ruotsi, Syntymävuosi 1957)
Ernst billgren, a pair of patinated bronze jardinières, "i trädkronan", 2002, ed 9/100 and 10/100.

a pair of patinated bronze jardinières, "I trädkronan", 2002, ed 9/100 and 10/100.

Relief decor of animal heads and branches with oak leaves and acorns, handles, marked underneath 9/100 EB and 10/100 EB. Height ca 45,5 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Lähtöhinta:

30 000 - 40 000 SEK

Vasarahinta:
75 000 SEK
Alkuperä - Provenienssi

Lars Bohman Gallery, Stockholm. Reportedly according to Ernst Billgren there were only about 40 pieces executed.

Tietoa ostamisesta
Kuvan käyttöoikeudet

Tämän tietokannan taideteokset ovat tekijänoikeudella suojattuja, eikä niitä saa kopioida ilman oikeudenhaltijoiden lupaa. Teokset kopioidaan tässä tietokannassa Bildupphovsrättin lisenssillä.

Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77