47
1309277

Mårten Medbo

(Sverige, Född 1964)
Mårten medbo, skulptur, glaserat stengods, "hose", daterad 2012.

skulptur, glaserat stengods, "Hose", daterad 2012.

Signerad MMEDBO -12, höjd ca 34 cm.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

Klubbat pris:
32 000 SEK
Litteratur

"Mårten Medbo Works", Elanders 2013, se sid 64.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77