1340058

Dukar, 3 st., linnedamast, ca 323 x 218 cm; ca 319 x 215 cm; ca 314,5 x 221 cm.

Den första dukens mittfält med blombuketter, bård med stora blommor. Den andra dukens mittfält med blommande grenar, bård med stora blommor. Den tredje dukens mittfält med bandfestonger och blommor, bred bård med blom- och palmettliknande mönster. Rödbroderat monogram (AC/CA) under adlig krona.

Något slitage. Den andra duken med litet hål. Den tredje med lagning.

Utropspris
2 500 SEK