1356658

Stekfat, kompaniporslin, Kina, Qianlong (1736-95).

Stekfat, kompaniporslin, kina, qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått med motiv av pagoder i flodlandskap. 33 x 42 cm.

Små nagg. Smärre slitage. Glasyrmistor.

Utropspris
3 000 SEK