1397470

Andreas Poggats

(Sverige, 1916-1982)
Saltflaska av andreas poggats, signerad, före 1964.

Saltflaska av Andreas Poggats, signerad, före 1964.

Stor flaska av björk med infälld medaljong av graverat renhorn. Höjd 22 cm.

Helhetsintrycket är mycket gott.

Proveniens

Inköpt 1964

Utropspris
6 000 SEK