1398975

Mjölkstäva, Nápphi, av Esse Poggats, signerad och daterad 1964.

Mjölkstäva, nápphi, av esse poggats, signerad och daterad 1964.

Stor skål av björkvril. Handtaget med graverat renhorn. Diameter 33 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
6 000 SEK