1400001

Nikolaus Fankki, halvhornskniv, före 1963, signerad.

Nikolaus fankki, halvhornskniv, före 1963, signerad.

Skaft av renhorn. Slida av graverat renhorn och läder. Knivens längd 20, total längd 23 cm.

Helhetsintrycket är gott. Synliga skarvar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V3
Proveniens

Inköpt 1963

Vad kostar transporten?

Paketering och försäkring

Hur bokar jag transport?

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

När levereras varan?

Utropspris
5 000 SEK