1400734

Thore Sunna

(Sverige, Född 1942)
Thore sunna, helhornskniv, före 1964, signerad.

Thore Sunna, helhornskniv, före 1964, signerad.

Skaft och slida en suite av graverat renhorn. Knivens längd 20, total länd 23 cm.

Helhetsintrycket är gott. Nagg.

Proveniens

Inköpt 1964

Utropspris
6 000 SEK