1400945

Nikolaus Fankki, halvhornskniv, signerad.

Nikolaus fankki, halvhornskniv, signerad.

Skaft av renhorn med inlagt läder. Slida av graverat renhorn och läder. Knivens längd 19, total längd 21 cm.

Slitage.

Proveniens

Inköpt 1977.

Utropspris
4 000 SEK