1403908

Bengt Jonsson

(Sverige, 1914-1977)
Bengt jonsson, skulptur, mongramsignerad bj.

Bengt Jonsson, skulptur, mongramsignerad BJ.

Samisk man. Av skuren björk. Höjd 36 cm.

Proveniens

Inköpt 1962.

Utropspris
3 000 SEK