1325707

Meret Oppenheim

(Tyskland, 1913-1985)
Meret oppenheim, bord "traccia table", ca 1990.

Meret Oppenheim, bord "Traccia table", ca 1990.

Bladförgylld träskiva uppburen av fågelfötter i brons. Längd 67,5 cm. Höjd 65 cm.

Ställvis slitage. Smärre skador. Repor. Färgbortfall.

Anna Rosenius
Helsingfors
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Klubbat pris
2 000
20 470
2 294
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (13 bud)
23 okt 2021 20:55
2 000 EUR
7
21 okt 2021 23:31
1 950 EUR
A
20 okt 2021 12:06
1 900 EUR
6
20 okt 2021 12:06
1 900 EUR
A
20 okt 2021 12:06
1 850 EUR
Alla tider är i CET