1346386

Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva toikka, jubileumskub, signerad oiva toikka, nuutajärvi 2009 numrerad 81/200.

Oiva Toikka, Jubileumskub, signerad Oiva Toikka, Nuutajärvi 2009 numrerad 81/200.

Färgad glasformation omsluten av gjutet, klart glas. Sidorna slipade. Höjd 20 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Helsingfors
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Klubbat pris
940
10 053
989
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (10 bud)
24 okt 2021 16:37
940 EUR
24 okt 2021 16:35
920 EUR
24 okt 2021 16:34
900 EUR
24 okt 2021 16:33
880 EUR
24 okt 2021 16:31
860 EUR