1347376

Louis Sparre

(Sverige, 1863-1964)
Louis sparre, för aktiebolaget iris. omkring 1900.

Louis Sparre, för Aktiebolaget Iris. Omkring 1900.

Lackad ek, stoppad sits. Bredd 43 cm. Sitthöjd 44 cm. Total höjd 92 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Förstärkningar.

Anna Rosenius
Helsingfors
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Klubbat pris
520
5 456
550
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (3 bud)
24 okt 2021 16:57
520 EUR
9 okt 2021 15:55
500 EUR
8 okt 2021 19:53
200 EUR