1351760

Taklampa, Itsu 1900-talet mitt.

Taklampa, itsu 1900-talet mitt.

Polerad samt perforerad mässingsskärm. Reflektor i frostat glas. Bär tillverkarens stämpel. Total höjd 85 cm. Diameter 60 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Helhetsintrycket är gott. Ej funktionstestad.

Anna Rosenius
Helsingfors
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Klubbat pris
800
8 188
917
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (10 bud)
8
24 okt 2021 15:04
800 EUR
7
23 okt 2021 16:39
770 EUR
19 okt 2021 19:52
750 EUR
15 okt 2021 13:42
700 EUR
6
15 okt 2021 11:38
650 EUR
Alla tider är i CET