1352407

Taklampa, modell ER 98/6, Itsu 1960-talets början.

Taklampa, modell er 98/6, itsu 1960-talets början.

Mässing och opalglaskupor. Bär tillverkarens stämpel. Diameter ca 55 cm. Total höjd ca 156 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Skruv saknas från takkoppen. Kuporna med tillverkningsrelaterade märken. Ej funktionstestad.

Anna Rosenius
Helsingfors
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Klubbat pris
500
5 118
573
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Budhistorik (5 bud)
24 okt 2021 9:18
500 EUR
17 okt 2021 13:48
450 EUR
16 okt 2021 22:51
350 EUR
16 okt 2021 14:35
300 EUR
10 okt 2021 6:52
200 EUR
Alla tider är i CET