Konst Modern svensk konst
1358711

Bengt Lindström

(Sverige, 1925-2008)
Bengt lindström, olja på duk, signerad.

Bengt Lindström, olja på duk, signerad.

Utan titel. 81 x 65 cm.

Ytsmuts duken något ospänd i ena hörnet.

Övrig information

Intyg från Comité Bengt Lindström medföljer.

A certificate from Comité Bengt Lindström is included in the lot.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
60 000 SEK