Design Möbler
1373234

Soffa och fåtölj, 1900-talets andra hälft.

Soffa med knapphäftad rygg, lösa sittplymåer. Längd 155 , sitthöjd 41 cm. Öronlappsfåtölj med knapphäftad rygg och lös sittdyna. Benavslut av mahogny. Blommönstrad textilklädsel. Bredd 85, sitthöjd 41 cm.

Senare klädsel. Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK