Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

423 föremål
Piedestaler, ett par, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Piedestal, 1950/60-tal.
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegelplatå/väggspegel, Swedish Modern, 1940-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Blombord, Averskogs industrier Ab, Lammhult, 1965.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Børge Mogensen, stolar, 4 st, "J 39".
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Alvar Aalto, soffbord, modell Y 805, Artek, Finland.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taburett, 1900-talets början.
30 EUR
Utropspris
250 EUR
Piedestal tidigt 1900-tal.
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bord 1800-talets senare del.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bockbord omkring 1900.
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gungstol Viktoriansk sent 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord 1900-talets början.
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Piedestal tidigt 1900-tal.
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Soffbord 1900-talets senare del.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbord nyrokoko sent 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Slagbord 1800-talets mitt.
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Hörnskåp daterat 1810/1833.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtöljer ett par tidigt 1900-tal.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel sent 1900tal.
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Tamburmajor 1800-talets senare del.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, 1950-tal.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Vitrinskåp omkring 1900.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer, ett par 1950-tal.
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Bänk, 1900-talets början.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Piedestal sent 1800-tal.
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skänk sent 1800-tal.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel, 1970-tal.
Utropspris
2 500 SEK
Karmstol, "Setu", Herman Miller, 2000-tal.
555 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, 1800-talets andra hälft.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Köpmansdisk med klaffar, omkring år 1900.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sidobord, 1900-talets mitt.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbordsstol, 1900-talets andra hälft.
1 350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, 1950-tal.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK