351 föremål
Sekretär, 1900-talets mitt.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Väggskåp, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets första hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord, ett par, 1900-talets första hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 6 st, Danmark, 1960-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Per Sunna, halvhornskniv, samearbete, singerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ola Billgren, färglitografi, signerad -81 Provtryck.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Britton Gold & Co salver silver Birmingham 1933.
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Kelim, ca 240x174 cm.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Engman, olja på pannå signerad och daterad 1990.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla 1950/60-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vinglas 7 st., "Odelberg", Kosta 1900-talets första hälft.
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KA Andersson, pokal silver Stockholm 1935.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Justus Lundegård, olja på pannå, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Osterlind, olja på duk, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tord Leander-Engström, olja på duk, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jean Rosengren, olja på duk, signerad och daterad 1923.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Francesco Piranesi, kopparstick senare avdrag, 18/1900-tal.
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Zorn, etsning signerad.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Mugg, silver svenska importstämplar.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
7 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ilona Klara Boman, olja på duk, signerad.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Otto Mäkilä, mixed media signerad och daterad 46.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Cocktailvagn 1900-talets senare del.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Per Åke Persson, fotografi signerat och numrerad ea.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Arvid Knöppel, skulptur signerad patinerad brons.
5 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Okänd konstnär 1900-tal , tusch.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Göran Malmvall, stolar 4 st 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bankett, gustaviansk stil, Nordiska Kompaniet, 1927.
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sven Jonson, färglitografi signerad och numrerad.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa 1950-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Lasse Åberg, litografi signerad och numrerad 153/200.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Johan Hendrick Bevort, olja på duk signerad.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa Italien 1900-talets första hälft.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa, England, 1900-talets andra hälft.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt.
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Timo Solin, skulptur signerad och daterad 91.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kaffeservis, 52 delar, porslin, Meissen, 1900-tal.
7 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå rokoko 1700-talets mitt.
7 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Stolar 6 st snarlika senbarock 1700-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Carl Malmsten, byrå 1900-talets andra hälft.
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK