917 föremål
Matta, old Ardabild, ca 210 x 130 cm.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, semiantik, Keshan, ca 211 x 137 cm.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fönster, ett par, tidigt 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, 1800-tal.
4 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Urna, alabaster, 1900-tal.
800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvur, England 1700-tal.
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Tudor, armbandsur, 17,5 mm.
11 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, semiantik, Djozan, ca 163 x 108 cm.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, semiantik Shiraz, ca 253 x 170 cm.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Biblioteksur, England, omkring 1800.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Baume & Mercier, Classima XL, armbandsur, 42 mm.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, antik/semiantik, Ersari, ca 345 x 223 cm.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, old Kirman, märkt, ca 295 x 205 cm.
850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gunnar Nylund, skål, stengods, Rörstrand.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jim Dine, offset, 1985, signerad och numrerad 229/400.
4 300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Kina, ca 290 x 199 cm.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Täbris, ca 260 x 182 cm.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Täbris part silk, ca 342 x 250 cm.
12 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, olja på duk.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Makode Linde, litografi, signerad och numrerad 141/165.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jim Dine, offset, 1985, signerad och numrerad 230/400.
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Hermès, Clipper, armbandsur, 24 mm.
3 700 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Tebord, gustaviansk stil, 1800-tal.
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Berndt Friberg, vas, stengods, Gustavsberg Studio.
2 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Krus, troligen 1800-tal, Kina.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad 17/20.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Omega, Genève, armbandsur, 36 mm.
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Antik kaukas, sannolikt 240 x 150 cm.
700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hänge guld med stor oval fasettslipad citrin.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Armband, 18K vitguld med briljantslipade diamanter.
8 400 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Örhängen, odlade pärlor, diamanter, Ceson Göteborg.
1 234 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Örhängen 18K guld med odlade pärlor.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kanna, porslin, Lomonsov, Sovjetunionen.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermès, plånbok, "Kelly Wallet", 2010.
37 500 SEK
Utropspris
75 000 SEK
Eterna, armbandsur, 33,5 mm.
3 201 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp, Oliver Furniture, Danmark.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Rullmålning, Kina, 1800/1900-tal.
800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbyrå, 1800-talets mitt.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tissot, Stylist, armbandsur, 31 mm.
16 050 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Omega, Seamaster, 120 m, armbandsur, 27 mm.
4 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, sk Royal Keshan 395 x 277 cm.
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Bokhylla, 1960-tal.
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, 1900-talets mitt.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbordsstol, Billnäs, tidigt 1900-tal.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Svante Petri, olja på duk, signerad och daterad -99.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Omega, Seamaster, armbandsur, 34 mm.
3 209 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstakar, ett par, Empire, 1800-talets början.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yngve Ekström, soffbord, Swedese.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Eldh, skulptur, gips.
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Marocko, ca 285 x 204 cm.
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Skåp, 1940/50-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Ziegler design, ca 302 x 204 cm.
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Byrå, nyrenässans, sent 1800-tal.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fickur, 52 mm.
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Kelim, ca 291 x 198 cm.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vitrinskåp, omkring år 1900.
8 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, sengustaviansk stil, 1900-tal.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1970- tal.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Keshan, ca 347 x 244 cm.
5 000 SEK
Utropspris
13 000 SEK