Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

353 föremål
Vitrinskåp, Holland, 1800-tal.
21 tim 29m
12 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Kubbstol, 1900-talets mitt.
21 tim 44m
Kubbstol, 1900-talets mitt.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, gustaviansk, omkring 1800.
21 tim 46m
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel, 1700-1800-tal.
21 tim 47m
Spegel, 1700-1800-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sekretär, 1960-tal.
21 tim 53m
Sekretär, 1960-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, 1800-talets andra hälft.
21 tim 55m
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord, 1900-talets första hälft.
22 tim 8m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Stensö, Skrivbord, "Singer".
22 tim 10m
2 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Hörnskåp, 1800-tal.
22 tim 17m
Hörnskåp, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bröderna Andersson, soffa, "Andrew",
22 tim 20m
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Piedestal, jugend, tidigt 1900-tal.
22 tim 30m
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Harri Koskinen, "Igman Chair", Zanat.
22 tim 40m
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffa, 1900-talets fjärde kvartal.
22 tim 49m
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Nattlåda daterad 1689.
23 tim 8m
Nattlåda daterad 1689.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel 1900-tal.
23 tim 50m
Spegel 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar två st , rokoko  1700-talets mitt.
1d
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Stolar ett par, rokoko 1700-talets mitt.
1d
2 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer med bord Danmark 1960-tal.
1d
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel obsidian, 1800-tal.
1d
Spegel obsidian, 1800-tal.
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbord, sent 1800-tal.
1d 22 tim
Skrivbord, sent 1800-tal.
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar, 4 st, Swedish Grace, 1920-tal.
1d 22 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sidobord, funkis, 1930-tal.
1d 22 tim
Sidobord, funkis, 1930-tal.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1979.
1d 22 tim
Fåtöljer, ett par, 1979.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj, "Julia", Folkhemmet.
1d 22 tim
Fåtölj, "Julia", Folkhemmet.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barpallar, 6 st, sent 1900-tal.
1d 22 tim
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, G&C Billeder A/S Danmark.
1d 22 tim
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK